Puitbrikett

PUITBRIKETT ON ODAVAM KUI KÜTTEPUUD

Tänu kõrgele kütteväärtusele on puitbriketiga kütmine oluliselt soodsam kui küttepuudega. Kütteväärtuselt võrdub ühe tonni puitbriketi kütteväärtus 4 ruumimeetri küttepuudega (kuiv lepp). Kõrge kütteväärtus saavutatakse puidujäätmete suure surve all kokkupressimises. Seetõttu on puitbrikett oluliselt raskem kui samas mõõdus  küttepuu halg. Võrdle 1 tonni puitbriketi hinda 4 ruumimeetri küttepuude hinnaga ja veendud, et puitbriketiga kütmine on märksa odavam.

PUITBRIKETT ON LOODUSSÕBRALIK

Puitbriketti saadakse kuiva saepuru ja höövlilaastude surve all kokkupressimisel. Puitbriketi tootmisel ei kasutata mingeid kemikaale, puitbriketti hoiab koos puidus sisalduvad looduslikud vaigud. Puitbriketi kasutamine maagaasi, kütteõli, turba, söe või nafta toodete asemel aitab vähendada kasvuhoonegaase ja globaalset soojenemist. Puit on isetaastuv kütus. Puitbrikett aitab märkimisväärselt vähendada transpordiga seotud kulusid ja reostust.

PUITBRIKETT VÕTAB VÄHE RUUMI

Puitbrikett on tehases laotud alusele (120x100cm) ning ühel alusel on ~ 1000 kg puitbriketti. Et puitbriketi kütteväärtus on kordades kõrgem kui küttepuudel, siis kulub teda ka vastavalt vähem. Puitbrikett tuuakse teile koju alusel, mille saate mugavalt paigutada kuuri või panipaika, samuti ei pea tassima sületäite kaupa puid ahju juurde, piisab kui tuua aluselt 1 pakendi kaupa.

 

PUITBRIKETT TEKITAB VÄGA VÄHE TUHKA

Puitbriketiga kütmine mõjub hästi korstendele ja lõõridele. Ühe tonni puitbriketi põletamisel tekib sellest vaid ~ 0,7 % tuhka. Puitbriketti võib põletada kõikjal kus küttepuidki - ahjudes, pliidites, kaminates, keskküttekateldes.

© 2012 OÜ BRIKETIMEISTRID | Tel: +372 56472579 | E-post: info@briketimeistrid.ee